Narodili jsme se, vyrostli, někteří z nás dokonce stihli dospět a pak jsme založili kapelu. Většina toho se stala a děje někde v okolí Brna, ale hranice tohoto regionu čas od času drze překračujeme a nehodláme s tím přestávat. Naopak!

Dohromady nás svedla řada nejrůznějších okolností, a i když by to nebylo nudné vyprávění, omezíme se na to, že všichni sdílíme stejnou představu o tom, jak vypadá hudba, kterou chceme dělat, šířit, hrát, a za kterou si budeme stát.

Naše songy šlapou, jak se patří, mají veselé melodie a harmonie víc dur než moll a jsou jakousi sondou do našich vlastních milostných životů, více či méně zrovna podařených.

Na podzim 2014 jsme se představili prvním videem (medley písní One Direction), které jsme natočili u pouličního klavíru ve Zlíně a které vzbudilo nemalý ohlas. Poté jsme natočili několik dalších videí na naše originální cover verze známých hitů a postupně jsme se pustili také do vlastní tvorby, nejdříve s anglickými texty, na začátku roku 2017 jsme představili první 4 singly s českými texty.

Máme za sebou několik desítek živých vystoupení v klubech i na open air festivalech, unplugged živě jsme zahráli i ve vysílání Óčko TV.

Adam Caha

frontman, kytara

kolečko_hlava_adam

Adam je typický frontman. Píše zamilované texty i hudbu, hraje na kytaru a svým ve výškách nakřáplým hlasem obluzuje fanynky.  Ač studovaný houslista, kytara ho vždy fascinovala, folková i punková. S kvalitou hry a zpěvu ostatních členů bývá na zkouškách často nespokojen. Zvláště na rytmické nepřesnosti je pes. Stát se popovou hvězdou považuje za lepší kariéru, než stát se členem České filharmonie.

Jiří Vedral

klávesy, zpěv

kolečko_hlava_jirka

Jiří v mládí onemocněl láskou k jazzu (bez obav, není to nakažlivé), což se dodnes projevuje tím, že dokáže zahrát opravdu divný akord a navíc ho i pojmenovat. V hudbě se stará o zvuk i vyhrávky, skládá, textuje a mimořádně schopný je také v organizaci a logistice. Díky tomu má kapela web, občas koncertuje a na koncerty přijíždí včas.

Petr Mikulka

baskytara, zpěv

kolečko_hlava_peta

Peťa, nejlepší basák v Alright Now, vyrostl na Beatles a klasickém rocku. Jeho úkolem v kapele je pak zejména nošení těžkých věcí, klopýtání v rovném rytmu a zaujímání nesouhlasných stanovisek. V kapele zůstává, protože by se jednou přeci jen mohl na něco hodit. Je pověstný svou schopností dotahovat věci do konce, akorát že vůbec ne.

David Paša

bicí, perkuse

David je nejmladším členem kapely, a to jak věkem, tak služebně. Ještě je vychováván na brněnské konzervatoři, aby se z něho za pár let vyklubal všestranný bubeník, který válí nejen na bicí sadu, ale dokáže vystřihnout i famózní sólo na triangl. Disponuje zdaleka nejdelší kudrnatou kšticí v Alright Now.

Tak jde čas s Alright Now

2012
Červenec

Na zastávce Bieblova

Dva podnapilí mladíci, letmí přátelé Adam a Peťa (první mladší než druhý), se pod vlivem dojmu z právě skončeného koncertu neznámé příbramské kapely při družném rozhovoru na zastávce Bieblova u arboreta brněnské Mendelovy univerzity shodují, že hudbu lze dělat i tak, aby se líbila a přitom nebyla úplně pitomá.
Říjen

Kapela se rodí v myšlenkách

Dva letmí přátelé se pravidelně setkávají v různých restauračních zařízeních rozprostřených po celém Brně a vytyčují nově vznikající kapele základní milníky cesty z prozatím imaginární zkušebny na piedestal světové hudební ikony.  
2013
Leden

Jiří se stává členem

Do kapely je prostřednictvím nejmodernějších komunikačních technologií (Facebook) přizván třetí člen – Jiří. Jiří oplývá zkušeností (je malinko starší), zodpovědností, vlastním vozem a nadšením, což je bráno jako nejpodstatnější důvod k jeho přijetí. A taky je to kámoš.
Duben

První improvizované zkoušky

Dochází k vzájemnému mlácení po hlavách ozvučnými trubkami a také k prvnímu troufalému pokusu o nácvik trojhlasu v písni Get Around.
Červen

Office Goer

Po upřímné sousedské kritice (Indické studentky odnaproti) upouští kapela od nácviku písně Get Around. Místo toho přechází k nácviku trojhlasu k nově vzniklé písni Office Goer – první původní písni, která je zároveň doposud nejstarším přeživším kusem v repertoáru kapely.
Říjen

Poprvé naživo

První veřejný výstup při příležitosti oslavy (dodnes se neví čeho) rodinného příslušníka člena kapely. Objevují se první pochyby o smyslu existence kapely, následně je přijat první honorář a pochyby se rozplývají.
2014
Březen

Skutečný bubeník

Bubeník přestává být imaginární. Adam oslovuje Toma. Ten z nedostatku soudnosti přijímá. Objevují se první návrhy na název kapely – nepublikovatelné.
Červen

První songy a název kapely

Vznikají další originální songy. Přichází také název Alright Now. Autorství názvu je nejasné. Za viníka lze považovat Jirku, případně Adama (Tomovi to bylo docela jedno a Peťa by takovou blbost nevymyslel).
Srpen

První video

Opuštěný klavír před divadlem ve Zlíně přímo svádí k neřestem a tak vzniká první oficiální hudební video – One Direction Medley. Za přihlížení kolemjdoucích létají vzduchem kytary a členové kapely hýří elánem. Vše je napájeno prodlužkou nataženou přímo z divadla.
Září

Sdílejte, lajkujte

První video je oficiálně vydáno a šířeno prostřednictvím nejmodernějších komunikačních technologií. Je to velký úspěch a video je sdíleno dokonce i na facebookovém profilu divadla, čímž plodná spolupráce kapely a zlínského divadla dosahuje svého vrcholu.
Listopad

První koncert

První oficiální koncert v klubu Metro v Brně! Objevují se i nějací fanoušci a čest kapely je, stejně jako její kasa, zachráněna.
Prosinec

Vánoce

Položeny základy milé tradice vystoupení Alright Now na vánočních trzích ve Zlíně. Jiná tradice, natočení vánočního videa, je naproti tomu po prvním pokusu odložena na neurčito s konstatováním, že společnost na něco takového prozatím není připravena.
2015
Leden

Střídání bubeníků a Rock Café

Bubeník Tom odchází (hodlá se věnovat folku) a přichází bubeník Ondra Bubeník. Následuje koncert v pražském klubu Rock Café. Adamovo ladění se zapisuje do historie jako nejnapínavějších sedm minut za dobu existence kapely.
Květen

První klip

První klip na vlastní song Don't say no! Klip má vše – příběh, skvělou hudbu, Barču a zobrazuje násilí. O střih se stará Adam, který z důvodu naprostého nedostatku materiálu umisťuje nepovedené záběry doprostřed stopáže videa. Odborné veřejnosti je toto prezentováno jako závan avantgardy v audiovizuální tvorbě kapely. Odborná veřejnost nejeví zájem.
Září

Sky full of stars

Před odjezdem Ondry Bubeníka za rozšířením obzorů do ciziny dochází ve zrychleném režimu k natočení videa ke coveru Sky full of stars od Coldplay. Máme rádi Coldplay.
Říjen

Na titulce časáku

Alright Now dobývá mediální prostor. Prozatím rozhovorem v časopisu InZlín a k tomu bez účasti Adama, který se účastní mise kulturní osvěty v zemi vycházejícího slunce. Redaktorka platí kávu a doporučuje manažera (Jenže my máme Klárku, kotě!). Jiří s Peťou nasedají do zapůjčeného BMW a odjíždějí je vrátit.
Prosinec

Óčko je naše

Alright Now dobývá mediální prostor podruhé. Rozhovor v hudební televizi Óčko. Adam a Jiří mluví rozumně, jsou pohotoví a zábavní. Peťa nemá co dodat, a proto celou dobu zarytě mlčí. Při natáčení písně Hey Girl přímo ve studiu je z důvodu nadcházejícího obědu zvukařem kapele podsouváno, že jeden take stačí. Pro jistotu jsou natočeny ještě dvě verze. Ve vysílání je použit první take.
2016
Únor

Ti bubeníci…

Z důvodu přetrvávající absence je bubeník Ondra Bubeník nahrazen bubeníkem Tondou. Způsob provedení „vyšuměním“ vzájemné komunikace není důvodem k hrdosti, ale spíše poučením do budoucna. Kapela se následně zavazuje, že v budoucnu bude členy vylučovat „po chlapsku“.
Červen

Live studio session

Natáčení Live Studio Session v nahrávacím studiu na Orlí. Poprvé v profesionálním studiu s profesionálním zvukařem. Vzniká tak další nahrávka Hey Girl a nové video Ready Tonight.
Září

Ready Tonight

Klip Ready Tonight je oficiálně vydaný prostřednictvím starých dobrých komunikačních technologií (jak jinak). Dochází k postupnému loučení s bubeníkem Tondou, který začíná trpět scestnou představou, že odchází za lepším. Zbytek kapely neví, jestli je to jimi, nebo bubeníky.
Říjen

Odteď česky

Padá zásadní rozhodnutí – kapela bude hrát česky. Nastává období intenzivních rozborů textů aktuálně nejexponovanějších hudebních těles české populární hudební scény za účelem zmapování jejich kvality. Po poslechu Bílé velryby je konstatováno, že horší to snad nebude.
Prosinec

Vánoce ve Zlíně

Při pravidelném předvánočním koncertu jsou první čtyři české songy testovány na živém publiku. Vzhledem k tomu, že na stage nelétaly během vystoupení žádné nevyžádané předměty a v mezičase bylo možné zaslechnout zvolání obsahující náznaky pozitivní zpětné vazby, byla nově nastolená cesta kapelou vyhodnocena jako správná. Také se jedná o poslední koncert milovaného Tonina s Alright Now.
Prosinec

Recording in progress

V povánočním období se zbylí tři členové kapely několikrát scházejí, nikoliv aby společně prožívali sváteční atmosféru, ale aby zrealizovali nahrávky českých songů. O bicí se stará umělá inteligence. Plánované vydání – březen 2017.
2017
Leden

Hledáme bubeníka – opět

Umělá inteligence se neosvědčuje – je umělá a inteligentní není. Alright Now hledají nového bubeníka! Náborové video oblétá doslova celý svět, aby se usadilo v serverové farmě kdesi na opačném konci planety, odkud si je na českých obrazovkách pustilo několik stovek fanoušků. A několik z nich bylo bubeníky – hledání začíná.
Únor

Nový členem se stává David

S bubeníkem Davidem Pašou jsme opět kompletní a můžeme vyrazit na stage 🙂
Březen

Spuštěn nový web.

 Zde stojíte!